Sacred
Článek - Vylepšení předmětu zakováním šperků do slotů
26.11.2006 19:55 - Sacred tipy záseky bugy

Sacred - Vylepšení předmětu zakováním šperků do slotů

Sacred předmět se sloty

Při hraní Sacred dříve, či později získáte předmět, který obsahuje volné sloty. Meč od kováře za splnění úkolu "Ztratil se kovář" v Bellevue může být první z nich. Takový předmět je možné vylepšit zakováním různých věcí - prstenů, amuletů, run, kovářského umění (tři kruhové ikonky pod obrázkem kováře), lebek kostlivců (jdou zakovat až od verze Sacred 1.7), dračí šupiny apod. Kliknutím na postavu kováře se otevře okno viz. obrázek dole, po vložení předmětu do kovářova inventáře se dole objeví kruhy, do kterých je možno vložit věc, kterou chceme zakovat. Vlastnosti věcí v kruzích se vypíší vedle předmětu v kovářově inventáři. Kliknutím na žlutou ikonku kladívka s cenou zobrazenou pod ní provedeme zakování. Vylepšenou věc si od kováře vezmeme zpět a postava ji může používat.

Sacred - kovář

Bonusy kovářského umění se zlepšují dle zvolené obtížnosti hry, nejmenší na bronze, nejlepší na niob.

Když postava získá lepší věci k zakování, je možné ty zakované u kováře opět ze slotů vyjmout a zakovat jiné. Z vyjímaných věcí pouze jedna, ta na kterou klikneme myší zůstane, ostatní jsou zničeny. Pokud má předmět ve všech slotech zakováno kovářské umění, nelze ho vyjmout. Pokud má alespoň v jednom slotu zakováno něco jiného, při vyjmutí zmizí i kovářské umění.

Je možné zakovat prsteny a amulety určené pro jinou postavu (i setové, set se pak objeví ve statistice postavy) a postava může přemět používat.

Výsledný předmět má takový level, jako nejvyšší z předmětů ze kterých se skládá. Pokud má některý ze zakovávaných šperků nějakou podmínku pro jeho používání např. Minimální úroveň, Minimum určité vlastnosti, nebo dovednosti, má ji pak i výsledný předmět.

Při zakování vlastní runy se zvýší postavě level daného kouzla, nebo zvláštního útoku, ale doba regenerace se zvýší jen o polovinu doby o kterou by se zvýšila, pokud by se ho postava naučila + postava dostane bonus z runy. Při zakování cizí runy dostane postava jen bonus z runy (výhodné jsou upíří runy s bonusem každý zásah zbavuje protivníka života) a level zvláštního útoku se jí zvýší pouze, pokud má daný zvl. útok také (tvrdý zásah, vícenásobný zásah apod.).

Barvy slotů

Sloty mají různé barvy. Podle druhu barvy přidávají k číslem vyjádřené hodnotě útoku, obrany, poškození a odolnosti věci zakované do slotu určitý % bonus navíc (hodnota vyjádřená procentem zůstene stejná), např. prsten + 100 pošlození + 24% odolnost proti jedu ve zlatém slotu, přidá výslednému předmětu + 110-112 poškození a + 24% odolnost proti jedu, která je vyjádřená procentem zůstane stejná.

bronzová 0 % bonus
stříbrná 5- 6% bonus
zlatá10-12% bonus
zelená15% bonus

komentáře 0
Komentáře
Článek je bez komentářů