Sacred
Článek
30.11.2006 14:26 - Sacred návod

Sacred - Návod magická serafa

Sacred v. 1.8

S magickou serafou jsem v Sacred nahrál hezkou řádku hodin herního času a tak se o své zkušenosti s touto postavou s vámi nyní podělím. Následující odstavce platí pro verzi Sacred 1.8 a vyšší, ve které byly oproti verzi 1.66 některé věci předělány. Jednou z těchto věcí jsou kouzla pro serafu, která byla posílena.

Jako ostatně o každé postavě zaměřené na používání magie o ní platí, že zpočátku je oproti postavám zaměřeným na fyzický boj v nevýhodě, postupem času vylepšuje a posiluje svá kouzla a posléze se stane jednou z nejsilnějších postav ve hře.

Jak rozdělovat body, které získám po dosažení nového levelu a jaké jí zvolit dovednosti: Body schopností rozhodně všechny do duševní regenerace, ať nám její hodnota pěkně narůstá, čím více, tim lépe. Výběr dovedností bych viděl asi takhle:

znalost zbraní - zbytečná dovednost, bohužel ji má už od začátku, tedy žádný bod. V Sacred Underworld je možné tuto dovednost změnit na jinou.
znalost kouzel - zvyšuje magické poškození způsobené kouzly, dokud se procenta zvyšují svižným tempem, nešetřit, potom přibývají už jen po 1%, tak sem občas něco dát
nebeská magie - zkracuje dobu regenerace kouzel, co nejvíc
meditace - zkracuje dobu regenerace kouzel, co nejvíc
odrážení útoků - zvyšuje hodnotu obrany, důležitá dovednost pro přežití postavy
hbitost - zvyšuje hodnotu obrany, porovnat s odrážením útoků a která přidá víc % obraně, tam přidat body
konstituce - přidává celkové zdraví postavě a zrychluje jeho regeneraci, není až tak důležité
zbroj - zlepšuje ochranu těla - příliš bodů sem nedávat, nebo i zvolit jinou dovednost, s dostatečnou hodnotou obrany ostatně příliš úderů serafě na tělo nedopadne.
Sacred - magická serafa Kuan Jin

Namísto zbroje by mohla mít obchod, který zlepšuje výběr zboží u obchodníka a snižuje ceny prodávaných předmětů.

A tím se dostáváme k dalšímu důležitému rozhodnutí. Co serafce obléci? Takže vezměme nasyslené úspory a vyražme na nákupy. Já u své serafy preferuji tyto bomusové vlastnosti předmětů: obnova zaklínadel, duševní regenerace tyto bonusy zkracují dobu regenerace kouzel, takže je možné mít s rozumnou regenerací kouzlo na vyšším levelu. Další důležitý bonus je obrana vysoká obrana snižuje protivníkovu šanci zasáhnout serafu, každý zásah zbavuje protivníka života při každém zásahu, kterým serafa protivníkovi sebere nějaké zdraví se část tohoto zdraví přičte jí, při vysoké hodnotě této vlastnosti, zkombinované s vysokým poškozením, které působí protivníkům se stává téměř nesmrtelnou, kritický zásah tento bonus náhodně zdvoj, troj, čtyřnásobí škodu způsobenou protivníkům, čímž výborně doplnuje předešlý bonus, kouzlo poškození + %. Stojíme tedy před volbou, zda jí obléci Serejské sety, které je možné oba zkombinovat, nebo preferovat různé předměty, které dávají hodnotné bonusy a oželit celkový bonus ze setů, já jsem zvolil druhou možnost.

Takže postavu máme oblečenou a je třeba zvolit si kouzla, která bude používat. Já používám kombinaci rotující světelné čepele +výboje energie a někdy též nebeské světlo. Rotující světelné čepele jsou ideální proti houfu protivníků, protože působí poškození všem nepřátelům, kteří jsou v jejich dosahu. Výboje energie jsou dobré proti protivníkům, kteří si drží distanc a nehýbají se (lučištníci), nebo pomalu jdou směrem k serafě (zombie). Výhodou je též, že v případě skončení doby trvání jednoho z kouzel nezůstane serafa bez možnosti útočit uprostřed bitvy. Je možné též rozvíjet jen jedno z kouzel, potom je výhodou, že se nemusí doba regenerace dělit a kouzlo může mít vyšší level. Na vyšších levelech je možné získat předměty s bonusem pro kouzlo + 20 až +40, toho je možné využít, obléci takové předměty serafě a u combomastera vytvořit kombinaci kouzel s vyšším levelem a poté už stačí jen nakoupit žluté nápoje.

A takhle vypadá magická serafa v boji.

Sacred v. 1.66 a nižší

V Sacred 1.66 jde s magickou serafou také hrát,Sacred - prsten s vlastností Duševní regeneraceSacred - Předmět se zakovanými prsteny na vyšších levelech je v této verzi hry možno získat prsteny, které přidávají postavě velký počet bodů duševní regenerace. Když se zakovají do předmětu se čtyřmi sloty, které jsou ve starých verzích hry také častěji k nalezení, doba obnovy zaklínadel se s takovým předmětem znatelně sníží.

Odkazy na další návody pro serafu

Návod pro BeEfge serafu na fóru xjohn a pro hybrid seraphim tamtéž.

Trénink Serafínky s dlouhými zbraněmi.

komentáře 12
Komentáře
[1] 29.01.08 21:11:24 Petrnka -
Ahoj moc chválí tento web i článek - opravdu mi pomohl. Jo a mohl bys mi pls. na mail napsat, kde se teoreticky dá sehnat většina kouzel? (jako runy, sety, snové síťoví bhů atd?) Jsem totiž poměrně nováček (Sacred hraju asi měsíc, mám super trpaslíka, ale serafka je lepší, mno :D ) a nevim si s ní rady. Díky předem moc! a ještě jednou: chválím ;-)
Petrnka
[2] 29.10.08 18:37:25 Jakub -
No dobrý tihle stránky akorat chci pridat komentar ale nevim jestli se v tom vyznam.
[3] 29.10.08 18:40:35 Jakub -
Jo dobry uz se v tom vyznam akorat je to cerny na cernym ale to neva. A sacred je hodne dobra hra ja hraju za Lesní elfku na 55 lvl a potom za serafu na 22 lvl.
[4] 22.12.08 17:27:35 mumi
chtelo by to navod na bojovou serafu protoze tadle mi hned chcipne
[5] 08.03.09 11:59:58 seraX - www
Ze začátku jsem také měla problémy. Ale když si magická serafa vymazlí svou nebeskou magii a může odložit meč, tak je jako tank.
[6] 19.03.09 15:40:54 misaj
kdyztak sem dam navod na elfku čarodšjnici
[7] 26.03.09 17:00:35 Sacred
Jestli máš dobře napsaný návod na elfku čarodějnici, můžeme se domluvit a ho přidám do kategorie Sacred návody.
[8] 11.06.10 10:30:08 jaa
sacred1 sem hral dlouho mel sem tam lvl 74 bojoveho maba a pak ostatni kolem 50lvl ale uz hraju sacred2 nemohl by si sem napsat neco o tom? a jinak je to tu good
[9] 02.10.10 15:50:09 Čokolada
no ja sem sacred 1 hravala a ted sem se k nemu asi po pul roce zase vratila...se serafou mi to nikdy moc neslo spise mi to jde s temnym elfem a s upírkou...bohuzel sem se nikdy nedostala pres cerveneho draka hned v 2 casti pribehu a dost me to stve ...kdyby mi chtel nekdo poradit budu rada...muj e-mail: paprika.domiiiq@seznam.cz
[10] 02.10.10 15:50:44 Čokolada
no ja sem sacred 1 hravala a ted sem se k nemu asi po pul roce zase vratila...se serafou mi to nikdy moc neslo spise mi to jde s temnym elfem a s upírkou...bohuzel sem se nikdy nedostala pres cerveneho draka hned v 2 casti pribehu a dost me to stve ...kdyby mi chtel nekdo poradit budu rada...muj e-mail: paprika.domiiiq@seznam.cz
[11] 03.10.10 13:30:17 Čokolada
Nyní mám serafu na 17levlu a jdu na draka do pouste...prosím drzte mi palce. jeste nikdy sem draka nezkolila :( tak snad se mi to povede
[12] 26.01.11 11:29:01 Gruff
Zdravm za elfku klobouk dolů mám jí na 51 levelu a jsem za ní plně spokojený takový tintítko a jak si vykračuje no prostě paráda leda problém s draky pokud nemáte kouzla...co se týče té trnové gule (koule) nebo supr šípy:-D potom temný elf to je řezník jedovaté plyny jsou naprosto bezkonkurenční...na toho mám na levelu 46....a momentálně hraju na trpajzlíka... furt se držím pouze na ankárii..do undervoldu:-D půjdu až si postavičky pěkně natuním začal jsme každou hrát na stříbro potom opáknem zlato a potom hrr na temnotu:-D všechny tyto postavičky se i zdají naprosto úžasné...mág serafa upíra mě nechytli... ale co není ..může být:-D elfové s skřítci forewer:-D