Sacred
Článek draci v Sacred
01.12.2006 16:05 - Sacred zajímavosti

Draci v Sacred

Ve hře Sacred je možno potkat několik draků. Draci se, na rozdíl od ostatních protivníků neobnovují. Znamená to tedy, že pokud je drak mrtvý, a po nějaké době se na místo, kde žije vrátíme, již ho tam znovu nenajdeme. Od draků je možné získat zajímavé předměty, většinou z něj vypadne alespoň jeden setový, unikátní, nebo alespoň vzácný předmět, občas nějaká ta runa a postava za něj dostane spoustu bodů zkušenosti, takže už jen proto se vyplatí loveckou výpravu za drakem podniknout.

Draci v Sacred

H´nila, paní z Orcusu

Pravděpodobně první drak, na kterého je možné při hraní Sacred narazit. Pokud půjdete po hlavní dějové linii hry, před branou města Chorad-Nur vám dá skřetí strážce na výběr, zda chcete bojovat s ním, nebo s tímto drakem. Najít ho je velmi snadné, stačí jít kousek dolů na jih od Chorad-Nuru. Drak je doprovázen skupinkou nemrtvých, kteří se dají opatrně odlákat a zneškodnit před tím, než přijde na řadu samotný drak. Při multiplayer hře je to nejsnadněji dosažitelný drak, protože se nalézá nedaleko od portálu v Chorad-Nuru. Její plamen způsobuje poranění jedem.

Draconis Mortis

Tohoto draka je velice lehké minout. Cesta k němu začíná na Vranově. Pod stezkou, která vede z patra, na kterém stojí knížecí hrad o jedno patro níž, jsou stáje a vedle nich dřevěná vrata. Za nimi vede stezka mezi skalami ke vchodu do podzemí. Po vstupu do podzemí stále rovně k portálu, který se aktivuje po smrti mága, který je v jeho blízkosti. Portál vede na ostrov na soutoku dvou řek pod Vranovem, na kterém se drak nachází.

Lorinor z Tyr-Fasulu

Na cestu za tímto drakem je nejlépe se vydat od portálu v Mascarellu, po proudu řeky dojít do Porto Draco, přejít po mostě na druhou stranu a po druhém břehu se vracet zpět. Kousek za počátkem lesa je třeba se od řeky odpoutat a sejít na lesní pěšinu. Kolem lesní chaloupky vede cesta ke dřevěné lávce, na druhé straně potoka cesta pokračuje kousek lesem a poté se vrací zpět na břeh potoka, podél něhož je možno dojít až na mítinu, kde je drak.

Sisslith, Strážce Mrazgradu

Tento drak se nachází v Mrazgradu. Postava v singleplayeru, která hraje poprvé a nemá zatím aktivovaný portál v Klášteře serafů, musí počkat, až ho do kláštera serafů dovede hlavní dějová linie hry, do té doby neprojde sněhem zapadaným průsmykem. Od serafinky, které jsme pomohli v boji proti ledovým obrům se vydáme nahoru, vstoupíme do budovy, poté do místnosti nad vchodem, která má v zadní stěně proražený otvor, kterým je možno protáhnout se na stezku mezi skalami. Stezka vede k potoku, který je možné přebrodit a na druhé straně je ve skále vchod, který vede k zatopené stezce, po které lze dojít k bráně a za ní stezka pokračuje až k drakovi. Napravo od draka je budova s elementem. Z draka vypadne runa (runa na portálu) k portálu, který je kousek nad ním a vede na jih do Urkukské pouště, poblíž Průsmyku saní (Wivern pass).

Sirithcam, ohnivý drak

Cesta k elementu ohně vede okolo dalšího draka. Východní brána z Alkazaby noc Draco vede na ostrůvky pevné země mezi jezírky lávy, směrem nahoru se nachází vchod do podzemí, ve kterém je možné dojít do rozlehlé podzemní síně, na jejímž konci je drak Sirithcam. Nalevo za drakem je východ z podzemí, který vede k elementu ohně. Z draka vypadne runa k portálu, který je směrem dolů od elementu a vede na goblinní pláně mezi Porto Vallum, Stříbrným potokem a Hrdoňovicemi.

Acutami z bažin

Tento drak žije v podzemí Verag-Nar. Návštěvu u něj je vhodné spojit se získáním elementu vody, úkolu otevření stavidel ve Verag-Nar. Je u pravého pobřeží podzemního jezera ve spodním patře. Její plamen působí zranění ohněm.

Sisslith, drak z mokřin

K tomuto drakovi je možné dojít z Chmurovic stále doleva, nebo z Dračí sluje stále nahoru. Z tohoto draka vypadne runa k portálu, který je nedaleko od něj směrem dolů a vede do Mlhomoru. Drakův plamen působí zranění jedem.

Loromír

Jediný drak ve hře Sacred, který ihned nezaútočí na každého, kdo se k němu přiblíží je Loromír.

Drak zrozený z dračího vejce

U cesty nad Mlhomorem stojí kupec, který nabízí k prodeji dračí vejce, ze kterého se po čase může vylíhnout drak.

Draci v Sacred +

Smrtimraz a Zamrazil

Sacred mapa cesty k drakům Smrtimraz a ZamrazilV datadisku Sacred+ byli přidáni dva noví draci. Jejich návštěvu je nejlépe spojit s plněním úkolu Útěk z Mascarelu s kněžnou Viljou. Před lesní pevností Tyr-Fasul stojí zvěd, který postavě zadá úkol zachránit lesní elfy, kteří jsou napadeni ledovými elfy. Při plnění tohoto úkolu vede cesta kolem draků Smrtimraze a Zamrazila. Plánek cesty od lesní pevnosti k drakům

Draci v Sacred Underworld

Ve světě, který ke hře přidává datadisk Sacred UW sice žádný drak není, ale přeci jen je zde způsob, jak si zde s drakem zabojovat. V Sacred UW byl do hry přidán Region Boss Counter - po stlačení klávesy TAB se otevře okno s mapkou, na které jsou oproti Sacred navíc čísla značící počet protivníků v regionu a počet, kolik jich zbývá. Po vyčičtění regionu se postavě v deníku objeví quest, jehož součástí může být (ale nemusí) i drak.


Obrázky draci pohyblivé gify

komentáře 13
Komentáře
[1] 27.05.07 18:37:59 Yc2rs
Jak se mam dostat k těm dvěma? Dojdu do pevnosti za Valorem a dál nic, prolez jsem už tam snad všechno a cesta nikde. Kudy mam jít? Pomozte plz.
[2] 29.07.07 21:46:06 serafX
Pokud nikde není cesta, chyba by mohla být v tom, že draci Smrtimraz a Zamrazil jsou do Sacred přidáni až od Sacred+, pokud máš starší verzi Sacred, v té nejsou.
[3] 02.04.08 13:39:05 Tina
Prosím vás,ví někdo jak zabít Sisslith,draka z mokřin když hrajete za upírku?Moc by mi to pomohlo-je to první drak kterému jsem neubrala ani jeden život a hned mě zabil
[4] 07.04.08 20:45:46 Serab
Hraju sice za Serafa, tak nevím, jak je to s ostatníma postavama, ale já nikdy s žádným drakem problém neměla..:-/ Vůbec jediný problém se zabitím nepřátel jsem měla jen v S Underworld na Sopečném ostrově, v jednom podzemí je v každém hrobě docela zajímavá příšera...:)
[5] 19.04.08 20:35:35 serafX
S dobře vycvičenou postavou by drak neměl být problém. Jen je třeba se držet mimo jeho plamen, ale než ho drak použije, udělá typický pohyb tělem a hlavou, takže je dostatek času na strategický ústup.
[6] 17.05.08 07:28:25 Jančo
Tino, se Sisslith jsem měl taky dost problém, kdež jsem hral za upírku. Tam potřebuješ hlavně zbraň, která bere nejméně 400, být v podobě upírky, ne rytíře a mít fakt velikou zásobu léčivých lektvarů. Ale když jsem to hrál s temným elfem, tak tam jsem léčivou látku použil jenom třikrát. Ono to hlavně závisí od úrovně postavy a jejím vybavení.
[7] 07.07.08 11:20:51 Tina
Děkuji....
[8] 18.08.08 14:39:34 mumi
na draky je nejlepší trpajzlik ale jenom kduž máte výstřel z děla aspon na 12 a minometny granat na 10
[9] 14.11.08 21:51:32 borec
Kecá , nejlepší je mít u zwerga plamenak na 10 - 20 pak ho hlozis v pohode .
[10] 08.03.09 11:52:14 Drak
Joj draci se mi líbí. Nejlepší potvory v Sacred!
[11] 25.10.09 16:50:25 Jokomo
jak se dostanu k Lorinor z Tyr-Fasulu
[12] 03.06.10 21:01:15 Monet -
ja mela dva draky v jednom :) to jest dva Lorinor z Tyr-Fasulu
[13] 28.04.11 20:36:16 rean -
Já jsem měla problém pouze s jedním drakem a to byl Draconis Mortis.Teď jsem dobila draka z mokřin, nedělal mě sebemenší problém, hraji za upírku:)).Jak tu někdo říkal,na upírku platí její upíří podoba a hodně dobrý meč a vybavení.Sacred je nejžůžovější hra na světě!Sice je stará,ale právě proto se liší od mnoho nových her svoji nádhernou grafikou :) .Jen mě vadí,že to vždy brzy dohraji.Prosím mám dotaz,když je ten kupec u té cesty a já od něj vezmu vejce,může se mi po čase z něj vyklubat drak?Nechci ho dávat třeba tomu Loromírovi(jestli třeba jde si ho ponechat a pak vlastnit draka)Prosím poraďte.Světu Sacred zdar!! :)